Návod Na SMajliQy

19. července 2009 v 11:35 | *Vikiska* |  *Vikiska* návody
Nejprve si otevřete "Malování". Aby smajlík byl ostrý a nemuseli jste ho po nakreslení zmenšovat na potřebnou velikost 15x15, nastavíme si již na začátku tvorby v malování atributy na 15x15. Jak nastavit atributy? viz následující dva screeny:


Pro začátek doporučujeme tvorbu klasických kulatých smajlíků. Po nastavení atributů na 15x15 si zvětšete přes lupu 8x kreslící plochu. Poté si přes elipsu, jak zatržena na screenu viz níže, udělejte kruh od okraje k okraji nastavené plochy.

Již v malování si musíme připravit všechny pozice smajlíka tak, abychom je v animátoru jen rozpohybovali. Názornou ukázku naleznete na následujících dvou screenech. Příklad je na mrkajícím smajlíkovi, kde si nejprve namalujeme do již připraveného kruhu oči a pusinku (viz následující screen). Tuto pozici smajlíka si po nakreslení uložte (např. mrksmajlik1). Části smajlíka ukládejte ve formátu ".bmp".

Aby smajlík ve výsledném efektu mrknul, musíme si připravit i druhou pozici smajlíka, kdy jedno oko umažeme a nahradíme ho pouze zatočenou čárkou (viz screen níže). I tuto druhou pozici smajlíka si uložte. (např. mrksmajlik2)

Všechny pozice smajlíka si dle vlastního vkusu vybarvěte. Nezapomeňte, pokud chcete mít bílé oči a bílé pozadí okolo smajlíka, nastavit pro oči trošku jiný odstín bílé barvy. Jednodušší pro začátek asi bude, zvolit jinou barvu pozadí smajlíka, ovšem takovou, která se na vašem smajlíkovi nevyskytuje. Jelikož by jste pak měli problém s nastavením transparentního pozadí.
Pokud jste již v malování nakreslili všechny pozice smajlíka tak, jak jste si představovali, otevřete si Zoner GIF Animator 5.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama